Co o sobě prozradí kámen porfyr

Uvažujete o kamenné dlažbě nebo obkladu a stále se rozhodujete, čemu dát přednost? Co takhle kámen porfyr https://www.stoneexpert.cz/porfyr/? Je velmi pohledný, atraktivní a vkusný zvláště tam, kde přijde do styku se dřevem nebo s omítkou.

Porfyr je minerál, jehož původ hledejme ve vulkanické činnosti, kde vyvřelá láva obsahovala krystalické horniny, zejména oxid křemičitý (křemen) a živec a ty vytvářely osobité strukturální vzorce, s nimiž se dnes velmi dobře obchoduje v odvětví stavebního průmyslu. Porfyr se v přírodě vyskytuje v různých barevných formách, většinou je barvy šedavé a hnědé, s nádechy do oranžova a do červena a nádherně zapadá do každé přírodní koncepce budov v selském či venkovském nebo horském stylu. Využívá se zejména jako obkladový materiál stěn nebo pro výstavbu venkovních chodníčků a dlažby na zápražích venkovských stavení, na terasách u bazénů, u posezení na zahradním zákoutí, a kdekoli jinde, kde vynikne jeho krása v souladu s výrobky z dřevěného masivu a okrasnými jehličnany a svěže zeleným trávníkem.

porfyr na podlaze

Porfyr dovede vyzdobit i interiér, nezřídka se stává, že se s ním setkáte i na podlaze, kde je instalováno podlahové vytápění, a kde se počítá s tím, že bude jako snadný tepelný absorbent předávat tepelnou energii do okolního prostředí. Kamenná vnitřní dlažba je pak nejen krásnou ozdobou, která vypadá velmi přirozeně, ale je zároveň funkčním celkem, spolehlivým, nenáročným na údržbu a s extrémně dlouhou životností.

dům s porfyrovým obkladem

Dlažby z přírodního porfyru nelze napodobit žádným syntetickým materiálem, který zároveň teplo spíše izoluje, takže je špatně propustné a u vytápění klesá významně účinnost. Tato řešení jsou rovněž lákavá díky přirozenému kontaktu s pokožkou, nemusíte se obávat vpustit malé děti na takovou podlahu a můžete se tudy procházet i bez bot tak, jak to bývá zvykem v přírodě či na vlastní zahradě.

Uvažujete o kamenné dlažbě nebo obkladu a stále se rozhodujete, čemu dát přednost? Co takhle kámen porfyr https://www.stoneexpert.cz/porfyr/? Je velmi pohledný, atraktivní a vkusný zvláště…