Vydejte se s vozem z pražské autopůjčovny do okolí Prahy na výlet


Autopůjčovna na letišti v Praze poskytuje svá vozidla k různým účelům a mimo jiné i k tomu, pokud se rozhodnete vypravit se na výlet za Prahu do míst, která jsou považována za nejzajímavější rekreační lokality. Měli bychom poznamenat, že Praha je jedno z nejkrásnějších měst světa nejen tím, že v ní naleznete Chrám svatého Víta a Karlův most nebo Staroměstský orloj, ale i výjimečným postavením na řece Vltavě, v jejím meandru nad Vyšehradem, Petřínem a Divokou Šárkou či Prokopským údolím. Už jen samotná Praha stojí za to, projet se po ní na kole a zavítat do některých přírodních parků, kterých tu napočítáte několik desítek. Ale to není vše, za Prahou na vás čekají místa, o kterých neví ani někteří Pražané.

střední Čechy

Posázavský pacifik – máte-li rádi romantiku, nasedněte do vláčku, který vás z Čerčan zaveze podél Sázavy až do Světlé nad Sázavou. Ovšem autem je to o poznání pohodlnější, navíc jste páni svého času a můžete se vozit, kam chcete, a zastavit se, kde chcete. Doporučit vám můžeme peřeje pod Medníkem, zámek Kácov, zámek ve Světlé nad Sázavou a hrad Český Šternberk. Sázava patřila hlavně v minulosti trampským osadám a vorařům, kteří tudy plavili dřevo, a dnes se tu občas setkáte s vodáky. Na Sázavě také působil Jaroslav Foglar a jeho „Rychlé šípy“ se vážou právě sem.

jízda autem

A máte-li rádi černobílé prvorepublikové filmy, možná by vám něco řeklo jméno herečky Jiřiny Sedláčkové. Zahrála si s Oldřichem Novým a Natašou Gollovou ve filmu „Eva tropí hlouposti“ a stala se jeho životní družkou a partnerkou, samozřejmě jen filmovou. A Jiřina Sedláčková prožila celý svůj život (kromě Prahy) v Posázaví. Narodila se v Přestavlcích u Čerčan a svůj život dožila v Nové Hospodě nedaleko Týnce nad Sázavou. A až se budete pohybovat autem z Vranova do Přestavlk, povšimněte si těch překrásných rozhledů do krajiny, Posázaví patří k nejkrásnějším oblastem střední Evropy.

Autopůjčovna na letišti v Praze poskytuje svá vozidla k různým účelům a mimo jiné i k tomu, pokud se rozhodnete vypravit se na výlet za…