Beton interiéru neskutečně sluší – Jak jej kombinovat a co všechno z betonu můžete mít?

Hledáte zajímavý prvek do svého interiéru, máte rádi netradiční doplňky a chcete svůj interiér oživit? Vyzkoušejte beton, jeho neotřelý vzhled vás dostane.

Beton interiéru neskutečně sluší – Jak jej kombinovat a co všechno z betonu můžete mít?

Beton jako materiál asi netřeba dlouze představovat, všichni jej známe a všichni víme, jak vypadá. Možná si nedokážete představit betonové výrobky v interiéru, ale to jen proto, že jste zatím žádné neviděli. Až je totiž uvidíte, určitě se do nich zamilujete. Dnes se běžně vyrábí betonový nábytek, betonové doplňky či osvětlení. Výjimkou nejsou ani betonové podlahy či stěny. Nemusíte se ale bát, že by to u vás pak vypadalo jako někde v temném podzemí. Naopak, beton se dá opracovat i úplně jinak, než jej známe.

pexels-photo-4557469

S čím materiál můžete kombinovat

Pokud máte rádi všechno netradiční a nové, hledáte něco, co by do vašeho interiéru přineslo změnu a zároveň máte rádi čisté linie a neutrální barvy, jste na správném místě. Beton je velmi výrazným prvkem, který do svého domova můžete přinést a jako materiál má i řadu výhod. Začněme betonovým nábytkem, z betonu můžete mít například kuchyňkou desku na linku, stůl, ale i poličky a podobně. Beton se v tomto případě nejčastěji dále kombinuje s kovem, sklem nebo dřevem a vytváří tak úchvatnou kombinaci. Velmi dobře pak působí i nejrůznější dekorační předměty, stačí jen jeden a rázem se celý vzhled interiéru promění a zvláštně oživí. Velmi populární je i betonové světlo Aspontohle.cz. Osvětlení z betonu je zajímavé, můžete si pořídit nejen závěsná světla ale třeba i stojací lampy nebo menší lampičky na stůl.

pexels-photo-6621034

Výhody betonu v interiéru

Jako samotný materiál má beton řadu výhod, které nelze opomenout. Jde o přírodní a tedy nezávadný materiál, navíc je velmi pevný, odolný a naprosto bezúdržbový. To se může hodit zejména u nábytku, nemusíte se o něj starat, čistit jej a leštit pokaždé, když se ho někdo dotkne, navíc odolává poškození. Je pravdou, že je beton poměrně těžký a může působit robustně, musí se proto umět vhodně zkombinovat. Betonovým výrobkům to bude slušet zejména v moderně laděných interiérech, snažte se ladit beton s neutrálními barvami jako je bílá nebo černá, občas můžete využít i barevného prvku pro oživení.

Pokud jste si oblíbili skandinávský styl, určitě se vám zalíbí i betonové doplňky a nábytek, k tomuto severskému stylu se totiž náramně hodí.

Hledáte zajímavý prvek do svého interiéru, máte rádi netradiční doplňky a chcete svůj interiér oživit? Vyzkoušejte beton, jeho neotřelý vzhled vás dostane. Beton interiéru neskutečně…