Vodovodní baterie mohou šetřit vaši peněženku


Šetrný přístup k pitné vodě se může stát každodenním užitečným návykem. Nestačí jen omezování pouštění vody z kohoutků, ale mělo by jít především o využití moderních technologií, které k úspoře vody povedou.

Kolikrát jsme si položili otázku, jak šetřit vodou z kohoutku? Pokud vezmeme v úvahu, že tradiční kohoutek spotřebuje v průměru 8 až 10 litrů při minutovém otevření, musíte vědět, že existují modely vodovodních baterií, které nám umožňují snížit spotřebu na polovinu. A samozřejmě bez obětování pohodlí.

dřez

Ekologické technologie aplikované na kohoutky se liší. Můžete začít od redukce průtoku díky ventilu až po provzdušňovače (perlátory), které spojí proud vody se vzduchem a umožní snadnější a přesnější regulaci vody.

Použitím moderní baterie se směšovačem umožníte otevřením kohoutku výtok vody o předem nastavené teplotě, ušetříte tím také za ohřev vody, pokud zamezíte zbytečnému unikání horké vody, než dojde k regulaci na teplotu, kterou chcete použít.

Jak to funguje s omezením průtoku

Ve většině případů kohoutky dodávají nadměrné množství vody ve srovnání s její samotnou potřebou. Situaci vyřeší již zmíněné redukční ventily. To neznamená, že se musíte vzdát potěšení ze silného a plného proudu, ale jednoduše lze získat správnou směs vody a vzduchu nezbytnou k plnění všech funkcí, pro které dřez nebo umyvadlo používáme. Aby byla zajištěna úspora vody a pohodlí, například nejnovější značkové vodovodní baterie snižují průtok o téměř 50% a nastavují ho na 5 l za minutu. Cílem moderní technologie je také zefektivnit pouštění a přerušení toku vody, aby netekla ani o chvíli déle, než je potřeba.

dřez1

Úspora pitné vody je na prvním místě

Plýtvání vodními zdroji je škodlivé nejen pro naši kapsu, ale i z globálního hlediska. Kvalitní pitné vody není nadbytek a musí být chráněná. Pokud chcete přispět k blahu planety, stojí za to se zamyslet nad tím, jak šetřit vodou a investovat do systémů, které to snadno umožní. Vybírejte si značkové moderní vodovodní baterie. Ty jsou vybavené omezovači průtoku, provzdušňovači a kartušemi, které mohou regulovat průtok i teplotu. Kvalitní vodovodní baterie náhradní díly JBsanitary vám umožní údržbu baterie, aby zbytečně nekapala voda, která bez využití končí v odpadu. Od dobrého výrobce získáte produkt, který vám bude sloužit léta a jeho životnost lze prodloužit výměnou nefunkčních dílů za nové. To u nejlevnějších vodovodních baterií často není možné.

Šetrný přístup k pitné vodě se může stát každodenním užitečným návykem. Nestačí jen omezování pouštění vody z kohoutků, ale mělo by jít především o využití…