Nezařazené

Dovolená v Africe?

„Černá“ Afrika svým kouzlem přiláká každoročně velké množství cestovatelů. V mnohých jejích oblastech se ovšem musíme mít na pozoru a dodržovat doporučená pravidla. Rozhodně se nikam nevypravujeme „na vlastní pěst“. Opravdu by to nemuselo dopadnout dobře!
stolová hora 
Bezpečí
V oblastech, které jsou určeny turistům, je bezpečno, jsou zde vítáni a chráněni. Není ovšem radno se někam vydávat sami pěšky. Nebezpečno je například v okrajových lokalitách měst Johannesburg, Nairobi a rovněž Kapském městě. Hodně rizikovými jsou místa ve státech centrální části kontinentu. V Africe je vždy nejlepším řešením svěřit se do rukou profesionálů, ověřené cestovní kanceláře. Nejlépe znají problematiku a rizika konkrétního místa.
 
Onemocnění
Špatných hygienických podmínek a s tím spojených zdravotních rizik se asi obává hodně návštěvníků. Naprostým základem a nutností je dodržovat hygienické zásady a být velmi opatrní. Největším strašákem je pravděpodobně tropická nemoc a malárie. Musíme být vybaveni účinným repelentem, jíme hodně vitaminu B, nosíme dlouhé rukávy, kalhoty a nezapomínáme na ponožky. A to hlavně po setmění, kdy otravný hmyz obvykle nejraději zaútočí. Žaludeční problémy zde trápí turisty méně než na severu v Egyptě či v Asii.
 žirafa pod stromem
Jídlo
V turisticky běžně navštěvovaných místech je dobrá úroveň stravování. Pokrmy jsou dostatečně tepelně upravené, z čerstvých surovin. A prý si tam pochutnáme, především v Jihoafrické republice a Namibii. Na pobřežích připravují hlavně rybí pokrmy. Dále od něj maso hovězí, pštrosí, antilopí i krokodýlí. Pečou výborné steaky. V Kapském městě můžeme ochutnat skvělé bobotie. Je to specialita z mletého masa pečená s chlebem, se sladkou, pikantní omáčkou.
 
Bydlení
Ubytování můžeme vybírat dle svého vkusu a finančních prostředků. K dispozici jsou jednoduše zařízené i luxusní hotely. Personál má dobrou úroveň. V národních parcích nabízí ubytování v rezortech přírodního stylu. Také je možnost se ubytovat na luxusní farmě, kde jsme nejblíže krásám zdejší jedinečné přírody.

„Černá“ Afrika svým kouzlem přiláká každoročně velké množství cestovatelů. V mnohých jejích oblastech se ovšem musíme mít na pozoru a dodržovat doporučená pravidla. Rozhodně se…