Kakao – potrava nejen pro bohy

Není žádný pochyb o tom, že kakaové boby jsou superpotravina. Pokud jste nikdy tento pojem neslyšeli, určitě nezoufejte. Jako superpotraviny se většinou označují potraviny, které obsahují velmi výjimečně vysoké koncentrace antioxidantů a dalších prospěšných látek pro naše zdraví. Kromě toho, že obsahují spoustu vitamínů, tak také i minerálů, vlákniny či bílkovin. Lze říci, že tyto potraviny jsou přírodními léky, které pomáhají zvládat stres, únavu, nesoustředěnost, zpomalují stárnutí a kromě toho také pomáhají bojovat proti rakovině. Je velmi důležité, abychom alespoň jednou za čas našemu tělu dopřáli nějakou tu potravu, která jej bude zevnitř posilovat.
kakaové boby v dlani
Plodiny navíc pocházejí z míst, která jsou nehostinná a donutila je hromadit v sobě mnoho zásobních látek, které jim umožňují přežití. Důležitým faktem zůstává to, že by se tenhle typ potravin měl konzumovat v přirozené, syrové podobě, jelikož nejen tepelnou ale i jinou úpravou ztrácí značnou část aktivních látek, díky kterým jsou tak jedinečné.
Mezi superpotraviny bychom dále mohli zařadit i známé ořechy, semínka, luštěniny, borůvky, pomeranče a mnoho dalších. Patří zde i potraviny, které už některým z nás nejsou tolik známé. Může se jednat o Acai bobule, aloe vera, goji semínka, konopná semínka apod.
Jakmile jednou okusíte kakaový bob, rozhodně vás překvapí nejen svou chutí. Je navíc výhodné, že tuto věc nemusíte vůbec loupat ani nijak upravovat. Stačí ji rozchroustat jako oříšek. Jakmile rozkousnete tvrdší slupku, pak se z křupavého bobu uvolní opravdu neobvyklá chuť. Chutnají mírně kysele, hořce a maličko i sladce. Na tuto chuť si musí někteří lidé dost zvyknout, ale může se stát, že některým zachutná okamžitě.
kakaové boby a čokoláda
Nejznámější kakaové boby se nazývají Criollo. Jsou velmi prodávané nejen pro svou chuť ale také pro vysokou kvalitu. Je možné je sehnat i ve zdravé výživě, ale i na internetových obchodech. Kakaových bobů stačí za den sníst 3-4 a díky tomu budete mít pokrytou denní potřebu železa, hořčíku a antioxidantů. Pamatujte na to, že by měly být nepražené, jinak ztrácejí své vlastnosti.
Ne nadarmo se už dávno označovaly jako potrava bohů a samotní aztékové je používali jako své platidlo.

Není žádný pochyb o tom, že kakaové boby jsou superpotravina. Pokud jste nikdy tento pojem neslyšeli, určitě nezoufejte. Jako superpotraviny se většinou označují potraviny, které…