Konopí na sto způsobů využití

Co je důležitější, veřejné zdraví anebo osobní svoboda jedince? Nezpůsobí legalizace drog katastrofu ve společnosti a prudký vzestup kriminality? Můžeme si dovolit naprostý zákaz pěstování rostliny, která má nesporný pozitivní vliv na lidské zdraví a přináší ještě celou řadu dalších benefitů?
Zodpovězení takových otázek je vždycky složité, tím spíše, že skutečná pravda se vždy nachází někde uprostřed mezi oběma vyhraněnými stanovisky. Na jejich zodpovězení si tak budeme muset ještě řadu let počkat. Jisté však je, že do diskuze tohoto tématu velkou mírou zasáhlo také konopí a částečný zákaz jeho pěstování.
Rostliny konopí jsou v tomto směru opravdu poměrně rozporuplné. Jedná se o skutečně velice užitečnou rostlinu, která člověku přináší řadu skvělých možností využití.

rostliny marihuany

Konopí se v první řadě po nedávném útlumu znovu využívá pro výrobu staronových ceněných textilních vláken pro zpracování provazů, lan, tkaní pytlů s jiných tkanin, i těch oděvních.
Konopí má řadu velmi ceněných účinků na zdraví člověka. Obsahuje vitamíny a nenasycené mastné kyseliny a s úspěchem se využívá jak v kosmetickém, tak ve farmaceutickém průmyslu.

Mimo jiné však obsahuje také halucinogenní alkaloidy, a především kannabinol, který v žádné jiné rostlině na světě nenajdete. A právě on je zodpovědný za mnohými uživateli vyhledávané stavy mysli. Konopí na člověka účinkuje jak po jeho vdechování v podobě páry či kouře, tak po konzumaci. Známými drogami, které se z konopí vyrábějí, jsou marihuana a hašiš.

sazenice

Díky tomu, že z dvoudomých rostlin konopí jsou ty samičí vybaveny vyššími koncentracemi požadovaných látek, roste na trhu se semeny konopí poptávka především po feminizovaných semenech konopí, které pěstitelům zaručují téměř sto procentní pravděpodobnost sklizně samičích rostlinek. Vybírat lze mnoha různých zaručených kultivarů s vysokým obsahem halucinogenů.

Co je důležitější, veřejné zdraví anebo osobní svoboda jedince? Nezpůsobí legalizace drog katastrofu ve společnosti a prudký vzestup kriminality? Můžeme si dovolit naprostý zákaz pěstování…