Focení miminek a vzpomínky

Proč se vlastně fotí miminka? Na tohle máme jednoduchou odpověď. Každé miminko roste, a my všichni chceme zachytit, nejen jak se miminko vyvíjí, ale jak se mění. Každý rodič vnímá fotky jako památku, která je zavalená vzpomínkami. Říká se, čím dříve miminko nafotíte, tím lépe. Proč? Vaše dítě mění svoji podobu, a nejspíš nikdo z nás si nedokáže zapamatovat to, jak vypadalo, když se narodilo. Proto by se s focením mělo začínat co nejdříve. Přece nechcete promarnit jedinou změnu, kterou prochází Vaše dítko.

spící holčička

MIMINKA A FAKTORY FOCENÍ

Zhruba od týdne se fotí miminko většinou ve spánku. Dítě pospává většinu času, a tady nafotíte momentky, kdy je Vaše miminko schoulené do klubíčka, jako u maminky. Výhodou tohoto věku je, že dítě často spí, a může se s ním lépe manipulovat, aniž by se probudilo a nějak rušilo ve spánku.

Focení od třech měsíců je poněkud záživnější. Nejen že Vaše miminko je pohybově aktivnější a pase koníčky. V tomto období se miminko směje, hraje si s hračkami a můžete na něj dělat komunikativní posunky a Vaše dítě se různě tváří.

Další krásnou etapou focení je, když má Vaše dítě půl roku. Tady už se více pobavíte u focení. Dítě si dává nožky do pusinky. Zábavně může vypadat i to, jak se Vaše miminko plazí. Posloucháte neustále žvatlání, a to u focení pobaví. Miminko v tomto období vnímá, je zvědavé a z toho můžete udělat také nějakou momentku. Udělejte si radost a dopřejte si focení miminek ostrava https://vlcekjan.cz/project/miminka/. Budete nadšeni.

NA CO MYSLET PŘED FOCENÍM?

° Nezapomeňte se pořádně rozhodnout, kde a jaké fotky si přejete

° Důležité rozhodnutí je, kde chcete nechat Vaše miminko fotit, zda doma, v přírodě nebo ateliéru

° Mít připravené vše, co budete k focení potřebovat

° Využijte nejlepší denní světlo

° Vyberte si takový čas, kdy je Vaše miminko nejklidnější

° Pomyslete i na pozadí

° Nezapomínejte, že focení má být zábava, ne nutnost nebo něco co musíte

° Nebojte se detailních fotografií

° Nezapomeňte na pauzu při focení, pokud miminko bude podrážděné, nechte ho uklidnit

° Užívejte si každé focení

miminko koupání

FOTIT, FOTIT, FOTIT

Není žádné pravidlo, kdy a kde dítě fotit. Je to čistě na Vás, kdy uznáte za vhodné s tím začít. Ale až s tím začnete, nepřestávejte. Nezapomeňte Vaše ratolesti fotit při aktivitách, jídle, na výletech, oslavách, doma, venku, prostě všude kde to jde. Především nezapomeňte na každé jeho narozeniny s dortem. Foťte dítě pokaždé, když Vám to dovolí, než Vám uteče.

Nenechte si utéct jedinou minutu v životě, kdy Váš poklad roste před očima. Tím že zachytíte dítko, bude pro Vás věčná památka, ke které se vždy s láskou a nadšením vrátíte. Můžete se zpětně alespoň podívat, jaký to byl prcek a jak se od té doby změnil. Není nic krásnějšího, než když máte vyfocený každý okamžik potomka, který je tu s Vámi od narození.

Proč se vlastně fotí miminka? Na tohle máme jednoduchou odpověď. Každé miminko roste, a my všichni chceme zachytit, nejen jak se miminko vyvíjí, ale jak…