Jak poznat dobré tenisové ponožky

Nebudou vás škrtit – první věc je obléknout správnou velikost, to je první předpoklad k úspěšnému výběru tenisových ponožek. Jestliže je velikost správná, a přesto vás ponožky alespoň trochu škrtí či svírají, odložte je, protože na vás budou působit rušivě i v průběhu tenisového klání či tréninku, a to rozhodně nemáte zapotřebí. Správné ponožky musí na chodidle sedět tak, že o nich téměř nevíte.

tenista na kurtu

Budou prodyšné – představte si, že byste si namísto ponožek navlékli na nohy igelitové neprodyšné sáčky a v nich odehráli celý zápas. Představa poněkud absurdní, ale docela blízká tomu, kdybyste dali přednost problematické textilii se syntetickým vláknem, např. silonu. Tenisové ponožky by měly být pokud možno bavlněné, jen s malou příměsí elastanu kvůli pohodlí, a tolerovat lze i menší podíl polyesteru.

Bez puchýřů – ponožky by se v teniskách neměly zmačkat tak, aby vám vytvářely puchýře, s puchýřem totiž toho mnoho neodehrajete, a může to být dokonce důvod k předčasnému odstoupení ze zápasu. Na nohou musí perfektně držet jak suché, tak i nasáklé potem, a nemůžete neustále v průběhu hry vyzouvat boty, znovu je šněrovat, ponožky opětovně navlékat anebo se každých deset minut převlékat do čistých.

dívka s tenisovou raketou

Můžete je využít i jinde

Tenisové ponožky jsou určeny pro dynamický sport a jako takové je lze využít i v jiných sportovních odvětvích, anebo samozřejmě při běžném nošení do zaměstnání, do školy, na procházky apod. Hodí se pro cyklistiku, některé míčové hry, některé atletické disciplíny, můžete je využít do posilovny, mohou vás provázet na dovolené a nezklamou vás ani při pohybu ve městě, v nákupních centrech a pěších zónách.

Ponožky na tenis mívají obvykle bílou barvu, ale mohou být např. i růžové nebo modré, mohou být vysoké i kotníčkové, a na noze lépe drží díky žebrovanému stahovacímu lemu, který brání sjíždění ponožky od kotníku k nártu.

Nebudou vás škrtit – první věc je obléknout správnou velikost, to je první předpoklad k úspěšnému výběru tenisových ponožek. Jestliže je velikost správná, a přesto…