Nezařazené

Již víte, kam v létě za teplem?

Bibione jako letovisko, jak jej nyní známe, se zde nenacházelo vždy. V roce 1959 tu místo překrásné pláže ležely bažiny plné komárů. Tehdy někoho napadlo na těchto místech vysázet rychle rostoucí vegetaci, jako například kanadské topoly a oblast se stala více obyvatelnou. V osmdesátých letech se zde začínají stavět první hotely. Nasazením příjemně nízkých cen bylo, a také stále ještě je, nové letovisko velice lákavé pro klientelu z Evropy

·         Bibione se nachází v regionu severního Jadranu. Nevelké městečko s vilkami v kvetoucích zahradách, společně s vysokými domy nabízí tu správnou prázdninovou atmosféru, zejména svými rušnými ulicemi plnými obchodů a klidem piniových hájů podél moře. To vše dohromady nabízí jak oázu klidu, tak i pohodlí. Pláž je v Bibione dlouhá a široká, s příjemně jemným pískem. Stejně tak potěší svojí čistotou. Moře zde je mělké, mírné a velice čisté.

Nedaleko Bibione poblíž ústí řeky Tagliamento můžeme najít starý maják, který je oblíbeným cílem procházek, stejně tak jako nedotčená příroda v okolí.


Oblíbené lázně

Bibione jsou však také termální lázně, které jsou celoročně vyhledávané pro svoji nabídku účinných léčebných kúr. Z nich můžeme jmenovat například bahenní nebo vodní terapie.

·         Nedaleko Bibione se nacházejí takové klenoty Jadranu, jako jsou Benátky. Dále se zde nachází působivý přístav Terst, města z raného středověku Aquileia, Padova nebo Verona. Blízké laguny lákají k výletům na lodích, stejně tak k o něco delší plavbě okolo benátských ostrovů.
V samotném Bibione najdeme několik významných historických památek, jako je třeba katedrála svatého Štěpána. Tu lze najít v městské části Caorle. Její zlatý oltář je zdobený slavným obrazem Poslední večeře od Georgia Lazzariniho. Mimo to můžeme na pobřeží narazit na zajímavý kostel panny Marie, ve kterém se každý rok koná slavnost znovuzrození.

Bibione jako letovisko, jak jej nyní známe, se zde nenacházelo vždy. V roce 1959 tu místo překrásné pláže ležely bažiny plné komárů. Tehdy někoho napadlo…