Květiny ve vztahu k astrologii

Karafiáty

Dostávaly je ženy velmi často za socialismu k Mezinárodnímu dni žen. Dnes jsou tak trochu opomíjené, zastíněné exotičtějšími druhy, přesto bychom měli vědět, že vyjadřují náklonnost, touhu, a zároveň upřímnost. Z čisté lásky se obvykle daruje bílý květ, který dříve býval také často součástí svatebního obřadu. Karafiáty jsou také spojovány se znamením Raka, žena Rak vycítí, že to s ní myslíte upřímně.
růžový karafiát

Kytice fialek

Tyto nesmělé drobné, přesto úžasně vonící květy, jsou znakem jistých obav a nesmělého chování. Údajně muži, kteří darují takový svazek, mají strach dát najevo své city, a s oblibou zůstávají v ústraní. Bývají to nejčastěji zásadoví a přívětiví ctitelé narození ve znamení Panny, nebo jejichž horoskop je tímto znamením prosycen.

Orchideje

Jsou to nejsmyslnější květy, jaké může od vás žena dostat. Odvážíte-li se k takovému kroku, lze jej vnímat jako vyjádření touhy po tělesném i duchovním sblížení. Co nejniternějším. Orchideje jsou také znamením krásy a přitažlivosti, dáváte tím jasně najevo, že vás dotyčná oslnila svými půvaby. Orchideje jsou spojovány se znamením Vah.
levandulová pole

Levandule

Levandule jako velmi aromatická, léčivá rostlina může být součástí kytice lučních květů, nebo jako samostatný svazek, který znamená touhu po nezávislosti a kreativitě. Rozhodně neprohloupíte, když jimi obdarujete Vodnářku. Jsou to nejvíce svobodomyslná stvoření a říká se, že získat srdce Vodnářky, znamená, nejprve se stát jejími nejlepšími přáteli, kteří spolu sdílí společné zájmy.

Hortenzie

Nádherné barevné květy rostoucí ve vrcholících jsou symbolem plodnosti a hojnosti. Můžete jimi potěšit i zralou ženu, a pokud se chystáte oslovit ženu ve znamení Býka, se kterou chcete strávit zbytek života, zvolte Hortenzii. Dáte tím své vyvolené najevo, že je pro vás tím bezpečným přístavem.
modré hortenzie

Astra

Jsou to květy společné Blížencům a Kozorohům. Obě zdánlivě nesourodá znamení mají jedno společné, a sice milovat muže takového, jaký je. Který nic neskrývá, nic nepředstírá, je něžný, pozorný a milý. Upřímnost, láska, soucit, něžnost a porozumění, to jsou Astry. Pokud je vaše nejdražší narozena na přelomu května a června, nebo na rozhraní prosince a ledna, plná náruč Aster je to pravé. Ostatně, i zpěvačku Marii Rottrovou dojímaly.

Karafiáty Dostávaly je ženy velmi často za socialismu k Mezinárodnímu dni žen. Dnes jsou tak trochu opomíjené, zastíněné exotičtějšími druhy, přesto bychom měli vědět, že vyjadřují…