Nezařazené

Máte doma sbírku?

Kdo by nechtěl něco pěkného vlastnit
Zejména pokud to „něco“ je pěkné na pohled, nebo třeba umí vykonat nějakou zajímavou činnost či splnit úkol. Vlastnit je jednou ze základních tendencí člověka, mužů i žen.
žabí figurky
Chlapci a mužové se tak věnují sbírání poštovních známek, autíček, vojáčků, vláčků a lokomotiv, nebo třeba modelů nejrůznějších letadel.
U děvčat se pak lze setkat nejen s celou armádou panenek, ale také oblečení, pohledů, básnických sbírek. Dospělé ženy doma vlastní například široké sady kuchařek, nebo použitých lahviček od parfémů.
Sbírky lze nalézt v celé řadě domácností. Nemusí se jednat zrovna o světové či skutečně cenné exempláře, i přesto však na tvářích svých majitelů (stejně jako v jejich myslích) dokáží vyvolat úsměv
a navodit příjemné pocity.

Záleží na pohlaví, finanční situaci i na věku
Těžko totiž budete sbírat vzácné perly, když vyděláváte pouze několik tisíc měsíčně, stejně jako nebudete sbírat kuchařky, pokud jste zatvrzelý „macho“ muž, pro nějž musí vařit jeho žena. Nejdůležitějším parametrem ve vztahu k volbě sbíraných věcí či materiálů se však zdá být zejména věk.

Osobně potvrzuji, že zatímco v dětství mě bavilo více schraňovat ústřižky z časopisů pro teenagery, které se týkaly mých oblíbených herců a zpěváků, v dospělém věku se spíše orientuji na sbírání zajímavých titulů knih, které si ráda přečtu. Ačkoli jsem si některé ze svých dětských a adolescentních svírek ještě ponechala, příliš se jimi již nezaobírám a plní tedy spíše sentimentální funkci.
mušličky z moře
A jaká hobby pěstujete Vy? Najde se v jejich řadách místo také na vytváření kolekcí čehokoli?
Pokud prozatím nikoli, zkuste se zamyslet, co by Vám tak mohlo v pozdějších letech udělat radost, až se na to budete moci zahledět a zavzpomínat. Právě takové věci se můžou stát docela snadno terčem Vaší nově objevené sběratelské vášně.

Kdo by nechtěl něco pěkného vlastnit Zejména pokud to „něco“ je pěkné na pohled, nebo třeba umí vykonat nějakou zajímavou činnost či splnit úkol. Vlastnit…