Nezařazené

Rozhodnutí

Velice podceňovaná komodita v našem světě. Každý si myslí, že slovem „normální“ spasí svět a když to nepomůže, zalepí díru v konverzaci tradiční větou: „Tak se to dělá!“ Jenomže každý není iniciativní, cílevědomý, motivovaný mladý člověk s vysokým sebevědomým.
Každý z nás však má volbu a pokud chce něco začít dělat, musí se pro to ROZHODNOUT.
Rozhodnutí je tak první krok na cestě za spokojeným životem. Svými rozhodnutími si dláždíme cestu vstříc budoucnosti a je na nás, kam ji nasměrujeme.
člověk v poušti

Jste-li rozhodnuti, bez otálení konejte

To je důležité, nemá cenu to odkládat na příhodné datum den, kdy bude měsíc v ideální poloze vůči slunci, ani den, kdy bude krásně svítit slunce. Rozhodli jste se, tak to udělejte. Hned. Nečekejte. Doženou vás myšlenky a hlavně domněnky. Zapomeňte na domněnky, jste stejně dobrý člověk jako kdokoli jiný a ještě více, protože jste to Vy. Máte něco, co nikdo jiný nemá. Jste jedinečnou lidskou bytostí, a tudíž nikdo není jako vy.
Když uděláte rychlý krok a odepíšete impulsivně na inzerát na pracovní pozici, sednete si k internetu, najdete si práci a napíšete jim, zavoláte, bude to lepší než nedělat nic.
rozhodnutí kudy

Protože nedělat nic, nic nezmění.

Jednou napsat však nemusí stačit. Když se neozvou zavolejte a dokud vám nedají jasnou odpověď volejte každý den. O ty, kteří projeví aktivní zájem o práci, bude stát zaměstnavatel více než o ty pasivní.

Sprint k penězům

Ti, kdo práci opravdu hledají, ji najdou. Může být hůře placená, ale je to něco. Práce se dá změnit. Je to ale důležitá zkušenost. A se zkušenostmi bude přibývat i vaše hodnota. Budete si moci říci o více peněz. Může trvat roky, ale budou to roky, kdy budete mít pravidelný příjem.
Rozhodli jste se – hledali jste – zareagovali na nabídku – zajímali se o vývoj situace – zaměstnali vás – vyděláváte si peníze – najdete si lepší práci – zvýší se vám plat…
Tohle všechno ale musí někde začít, začít u každé z vás. Chcete-li práci, musíte pro to něco udělat. Samotný fakt, že toto čtete a dočetli jste se až sem znamená, že už jste se možná rozhodli. Řešíte problém a už znáte řešení. A to je velice blízko, kolik jen je na internetu portálů s informacemi o volných pracovních pozicích, kolik máte zaměstnaných přátel se známými?
Chcete peníze?
Najděte si práci.
A to teď hned.
Čekáním se to nevyřeší.

Velice podceňovaná komodita v našem světě. Každý si myslí, že slovem „normální“ spasí svět a když to nepomůže, zalepí díru v konverzaci tradiční větou: „Tak se to…