Mužská atraktivita

Zatímco hodnocení ženské krásy se stalo samozřejmostí, zkoumání mužské populace z tohoto pohledu nemá tak bohatou tradici. Sice je již známá mužská podoba soutěže Miss, ale jak je to s běžnými názory žen, ale i mužů? Který muž je nejen krásný (a co vlastně jeho krása znamená), ale jakou roli jeho atraktivita vůbec hraje při volbě partnera?
 muž v košili
ZJEV U MUŽŮ NENÍ DŮLEŽITÝ?
Často slýcháme, že na tom, jak muž vypadá, příliš nezáleží a už vůbec ne tolik jako u žen. Už matky říkají svým dcerám, aby si budoucího manžela nevybíraly podle zjevu, nejdůležitější přece je, aby byl hodný, spolehlivý a věrný. Ženy samy při dotazu, jak by měl jejich partner vypadat a jaké by měl mít vlastnosti, uvádějí, že mužské vlastnosti jsou pro ně rozhodně na prvním místě. Je to ale v reálném životě skutečně tak?
 šťastný pár
FYZICKÁ PŘITAŽLIVOST NA PRVNÍM MÍSTĚ!
Výzkumníci ovšem nedali pouze na to, co ženy tvrdí, ale postavili je před hotovou věc. Dali dohromady skupinu mužů a žen a pak už jen čekali, jaké dvojice se utvoří. Výsledek byl více než překvapivý, protože všechny ženy v první řadě zajímalo, jak muž vypadá! Tedy ve skutečném životě se i ženy zaměřují nejprve na to, zda se jim muž líbí a pak teprve zjišťují, zda mu nechybí inteligence, humor a ostatní žádané vlastnosti.
 
CO SI MYSLÍ MUŽI
Muži jsou většinou přesvědčeni o tom, že přitažliví pro druhé pohlaví budou hlavně se širokými rameny a pořádnými svaly. Svou roli tu zřejmě hraje i skutečnost, že celkově vyšší muži s postavou do atraktivního V mívají úměrně k tělu i velký penis. Ten však mívají i malí muži. V čem to tedy vězí?
 sportovec v teplákách
VŠEHO MOC ŠKODÍ
Z pohledu žen mohutní svalovci nevítězí. V každodenním životě oceňují spíše sílu s vytrvalostí, chtějí, aby byl muž vyšší než ony, ale širší ramena je zajímají jen do určité míry. Vůči přílišné atraktivitě jsou ženy spíše ostražité, konečně stejně jako muži při výběru partnerky.