Nezařazené

Mužská atraktivita

Zatímco hodnocení ženské krásy se stalo samozřejmostí, zkoumání mužské populace z tohoto pohledu nemá tak bohatou tradici. Sice je již známá mužská podoba soutěže Miss, ale jak je to s běžnými názory žen, ale i mužů? Který muž je nejen krásný (a co vlastně jeho krása znamená), ale jakou roli jeho atraktivita vůbec hraje při volbě partnera?
 muž v košili
ZJEV U MUŽŮ NENÍ DŮLEŽITÝ?
Často slýcháme, že na tom, jak muž vypadá, příliš nezáleží a už vůbec ne tolik jako u žen. Už matky říkají svým dcerám, aby si budoucího manžela nevybíraly podle zjevu, nejdůležitější přece je, aby byl hodný, spolehlivý a věrný. Ženy samy při dotazu, jak by měl jejich partner vypadat a jaké by měl mít vlastnosti, uvádějí, že mužské vlastnosti jsou pro ně rozhodně na prvním místě. Je to ale v reálném životě skutečně tak?
 šťastný pár
FYZICKÁ PŘITAŽLIVOST NA PRVNÍM MÍSTĚ!
Výzkumníci ovšem nedali pouze na to, co ženy tvrdí, ale postavili je před hotovou věc. Dali dohromady skupinu mužů a žen a pak už jen čekali, jaké dvojice se utvoří. Výsledek byl více než překvapivý, protože všechny ženy v první řadě zajímalo, jak muž vypadá! Tedy ve skutečném životě se i ženy zaměřují nejprve na to, zda se jim muž líbí a pak teprve zjišťují, zda mu nechybí inteligence, humor a ostatní žádané vlastnosti.
 
CO SI MYSLÍ MUŽI
Muži jsou většinou přesvědčeni o tom, že přitažliví pro druhé pohlaví budou hlavně se širokými rameny a pořádnými svaly. Svou roli tu zřejmě hraje i skutečnost, že celkově vyšší muži s postavou do atraktivního V mívají úměrně k tělu i velký penis. Ten však mívají i malí muži. V čem to tedy vězí?
 sportovec v teplákách
VŠEHO MOC ŠKODÍ
Z pohledu žen mohutní svalovci nevítězí. V každodenním životě oceňují spíše sílu s vytrvalostí, chtějí, aby byl muž vyšší než ony, ale širší ramena je zajímají jen do určité míry. Vůči přílišné atraktivitě jsou ženy spíše ostražité, konečně stejně jako muži při výběru partnerky.
 

Zatímco hodnocení ženské krásy se stalo samozřejmostí, zkoumání mužské populace z tohoto pohledu nemá tak bohatou tradici. Sice je již známá mužská podoba soutěže Miss,…