Opravujte a ušetříte

Okna špatně těsní a utíká nás s nimi teplo, nebo včas něco neopravíme a ve výsledku už je věc na vyhození. Nebo je tu klasický problém, a to je kapající kohoutek nebo protékající záchod. Peníze nám tak utíkají a když věc včas neopravíme pak je to jako bychom vyhazovali peníze z okna. Je pravdou, že něco už se opravit nevyplatí, zejména spotřebič, který už máme několik let. Pak je i ekonomické pořídit si nový, který má nízkou spotřebu. Někdy je to na zvážení, jestli oprava stojí v řádu korun, nebo tisíců to pak není o čem přemýšlet. Ale stále platí, když se o věci pravidelně staráme ušetříme si pozdější starosti.
pokladnička černocha
Zdánlivé maličkosti mají vliv na to, jestli nám spotřebič bude sloužit. Například pokud máme vysavač a nebudeme pravidelně čistit filtr dřív nebo později nám vysavač přestane sloužit a rozbije se. Malá dírka na oblečení se dá zašít a není nic poznat, když ji necháme narůst do obřích rozměrů je pak kus oblečení na vyhození, nebo v lepších případě jako hadr na vytírání.
Rozbité dveře u autíčka pro děti i ty se často dají opravit, a ne jak tak bezduše vyhodit a koupit nové autíčko. Dnešní doba nás učí že vše máme nadosah a nemusíme nic opravovat, ale není to vhodné řešení a mnohdy i zbytečné. Někdy stačí přemoci pohodlnost a věc opravit za pár korun než jen tak věc vyhodit. Kdo si váží peněz ten o nic přemýšlí a je hloupé je vyhazovat za stále nové věci. Některé opravy opravdu mohou být příliš složité a náročné, jak finančně, tak časově, ale někdy stačí jen vzít do ruky šroubovák a pět minut si dát čas a věc opravit, nebo kousek izolepy a něco přelepit. Za zkoušku to přece stojí, vyhodit se věc může vždycky.
peníze a tužky
Přemýšlejme, proto nad tím, jestli věc půjde opravit nebo ne. Někdy se můžeme poradit i s odborníkem a nechat si věc případně vyspravit profesionálně. Koneckonců například rozbitý zip u drahé bundy po záruční době neznamená že bundu musíte vyhodit, ale stačí jen nechat ho vyměnit u zkušené švadleny což ve finále vyjde levněji než pořízení nové bundy.

Okna špatně těsní a utíká nás s nimi teplo, nebo včas něco neopravíme a ve výsledku už je věc na vyhození. Nebo je tu klasický problém,…