Věci, o kterých před dětmi pomlčte

Jako dospělí máte tendenci rozebírat s vaším protějškem všechno, co je potřeba a chcete to s ním probrat. Jestli však ve vašem rozhovoru nejste sami a máte ve vaší přítomnosti několik párů uší, které patří vašim dětem, měli byste si dávat velký pozor na to, co a jakým způsobem před nimi vyslovíte.
I když si totiž myslíte, že vám nerozumí nebo dokonce neposlouchají, opak je pravdou a všechno, co zaslechnou, si můžou vyložit po svém a třeba se tím i trápit.
rozzlobený muž

Hádky s partnerem

Jistě, že se čas od času nevyhnete tomu, že se s partnerem pustíte do hádky a konfliktu i v době, kdy máte kolem sebe vaše děti. Příval emocí však nelze mít zcela pod kontrolou a mnohdy řeknete i něco, čeho trpce litujete a bohužel nemůžete vzít zpět. Vaše děti to však slyší a skutečnost, že ve vás převládal vztek nad rozumem, jim moc nepomůže. Můžou považovat váš konflikt jako psychickou bolest, která jim dá na známost, že mezi vámi nefunguje všechno tak, jak by mělo.
Stavy, které si děti neumějí vyložit logicky a hádky, které se ve vaší domácnosti vyskytují častěji, než by měly, můžou vašim dětem vyvolat pocity smutku, deprese nebo i stavy úzkosti.
jízda autem

Pomluvy na denním pořádku

Jistě znáte ten pocit, kdy se musíte vašemu partnerovi svěřit s tím, jak vás někdo v práci, v okruhu vašich známých nebo rodiny, přivádí do šílenství a vy máte potřebu – pomluvit ho od hlavy až k patě. Před vašimi dětmi, byste se však takovému způsobu chování měli vyhnout.
Je nepatřičné rozebírat slabosti ostatních a vytýkat jim, že jsou odlišní a dělají chyby.
Vašimi názory můžete značně ovlivnit vaše dítě v tom, jak se k danému člověku, kterého denně pomlouváte bude chovat a i díky vám, ho odstrčí na vedlejší kolej.A pokud se bude jednat o rodinného příslušníka, bude to mít negativní následky pro celou rodinu.

Finanční problémy

Těm se mnoho domácností – bohužel nevyhne. Každý z nás jednou pocítí jistou finanční ztrátu a období, kdy je peněz v rodině málo. Pokud se však situace už delší dobu drží na bodě mrazu, vaše děti byste tím zatěžovat rozhodně neměli.
Nemůžete před nimi mluvit o tom, jak jich nejste schopní dostatečně finančně zabezpečit nebo to, že máte finanční potíže. Je vaší povinností chovat se jako dospělí, kteří se postarají o to, že dají dětem pocítit, že jsou zabezpečené.
•       Dávejte si pozor na jízdu v autě.V něm se totiž nejčastěji rozebírají nevhodná témata, která dětem do uší nepatří a neměli byste jich nimi zatěžovat. Vždy si udělejte čas na to, řešit důležitější věci pouze v soukromí.

Jako dospělí máte tendenci rozebírat s vaším protějškem všechno, co je potřeba a chcete to s ním probrat. Jestli však ve vašem rozhovoru nejste sami…