Volte světla podle účelu

Už to zase vypadá na to, že se Váš pobyt u počítače prodlouží zase o několik hodin. Rodina z toho radost moc nemá. Nejen proto, že budete opět druhý den unavení. Ale také proto, že světlo z pracovny bude doléhat do ostatních místností.
Máte dvě možnosti.

  1. Buď nasadíte dveře mezi pracovnu a ostatní přilehlé místnosti,
  2. nebo si nainstalujete led halogen, který bude osvětlovat jen počítačovou klávesnici.

malý reflektor

S těmi dveřmi to bude trochu problém, viďte? Byt máte skromně malý, a proto jsou každé dveře spíš přítěží. Prostor se zmenší. A vy budete muset některé kusy nábytku přemísťovat. Tak to asi nepůjde.
Ale s tím led halogenem to bude lepší řešení, nemyslíte? Připevníte si těsně nad stůl světlo, které bude mířit přímo na klávesnici, abyste mohli v klidu dokončit své dílo. Nikoho nebudete velkým světlem ze stropu obtěžovat.

Při vhodném výběru led halogenu uvidíte na klávesnici i tehdy, když v místnosti bude ještě někdo pobývat a dělat si své věci. A vůbec nebude vadit ani to, že budou svítit světla dvě. Nemusíte se starat o točení elektroměru. Zkratka LED bude pro Vás zárukou úspory. I když se bude v místnosti svítit ostošest.

stará lampa

Zřejmě máte vyřešeno.
Takže Vám musí být jasné, že pořízení dveří by Vás vyšlo mnohem dráž, než pořízení spolehlivě svítícího led halogenu nad Vaším pracovním stolem. Vidíte, že řešení se najde vždycky, a to ke spokojenosti všech.

Když budete v tom bádání, který světelný zdroj bude nejlepší pro Vaše účely, zkuste se zamyslet i nad tím, zda by se ve Vaší domácnosti neuživil i další led halogen. Pořád se totiž vyplatí neničit si zrak při nedostatečném osvětlení. A zároveň nerušit ostatní členy domácnosti nepřiměřeným světlem při různých činnostech. Určitě najdete využití několika led halogenů při různé svítivosti. Takže sledujte kelviny na obalech světelných zdrojů.

Už to zase vypadá na to, že se Váš pobyt u počítače prodlouží zase o několik hodin. Rodina z toho radost moc nemá. Nejen proto,…