Badminton je hra, která léčí, a její pravidla lze objevit i na YouTube

Zahrát si badminton je tak zábavné, že vám to pomůže zbavit depresí, různých fobií a nepříjemností. Pokud jste jej ještě nikdy nezkoušeli, vřele doporučujeme právě tento sport, protože je nenáročný na pořízení náčiní, můžete si jej zahrát téměř kdekoli, nepotřebujete na to žádnou zvláštní výbavu a mohou proti sobě hrát lidé různých věkových i váhových kategorií.

kanál YouTube

S tenisem už to tak snadné není, protože míček se odráží o zem a k tomu je nutné mít perfektně upravený a rovný povrch, kdežto u badmintonu míček létá vzduchem a vzduchová hmota je na celé planetě přibližně stejná a drobné výkyvy v tlaku vzduchu nehrají žádnou významnou roli.

Pravidla badmintonu naleznete na YouTube

Hrát badminton se zdá snadné, ale přece jen se vám mohou hodit pravidla hry a některé fígle, které vám objasní profesionální hráči. Ti vám také mohou poradit, jak se vyhnout některým problematickým situacím a chybám, co provází zejména nezkušené amatéry. Badminton vás pak bude více bavit a můžete to zkusit i na pokročilejší úrovni s některými registrovanými hráči. Mnohá zajímavá videa s touto tématikou jsou ke stažení např. na YouTube pomocí programu reddit download video Stahuj videa.

souprava na badminton

Badminton na trávníku – vrcholoví sportovci pochopitelně nepinkají před domem na trávě, ti hrají na označených kurtech se sítí, ale vy si na tom trávníku klidně zahrajete. Rádi vám připomínáme, že právě tráva je ideální prostředí, kde lze spojit více výhod tohoto sportu v jeden celek. Za prvé je povrch poměrně měkký, což šetří vaše klouby a páteř. Není to zkrátka pobíhání po asfaltu nebo po betonových dlaždicích. Za druhé se na trávníku můžete vyzout z bot a zkusit hrát naboso. Tímto počinem významně posílíte svaly chodidel a přispějete k prevenci či léčbě platfusu – ploché nohy.

Písek – čím více budete hrát naboso, tím méně bolesti bederní páteře. Chodidla jsou totiž s bederní páteří propojena tak, že pokud máte dobře vyvinutou klenbu, držení těla a chůze jsou přirozené a na páteř nepůsobí tak silné tlaky. Zároveň se posilují i vnitřní svaly břicha a zad, čímž samotná páteř (její kloubní spojení) nemusí nést tak silnou zátěž. Pro hraní badmintonu naboso jsou vhodné i písečné povrchy, např. přímořská pláž, zatopená pískovna nebo hřiště na plážový volejbal.

V úvodu jsme zmínili, že badminton pomáhá jako antidepresivum, to je pravda, a ještě větší účinnosti docílíte právě při hře naboso, protože se tím zároveň lépe stimulují reflexní body na obnažených ploskách, což redukuje nadměrný výskyt stresových hormonů v krevním řečišti.

Zahrát si badminton je tak zábavné, že vám to pomůže zbavit depresí, různých fobií a nepříjemností. Pokud jste jej ještě nikdy nezkoušeli, vřele doporučujeme právě…