Bance se radši vyhněte

Banky vypadají na první pohled jako seriózní finanční instituce, jimž lze plně důvěřovat. A v mnoha ohledech tomu tak je i ve skutečnosti. Ale v jedno tu člověk přehnaně věřit nemůže. A to v to, že tu za všech okolností získá půjčku.
Když si člověk potřebuje půjčit peníze, protože se ocitl v nesnázích, nejednou by se měl bance raději vyhnout, než aby se na ni a její nabídku spoléhal. A to z toho prostého důvodu, že se banky maximálně snaží, aby si z řad žadatelů o půjčku vybraly ty, kdo budou řádně splácet , s nimiž nebudou problémy.
silueta a peníze

Banky tak naloží na bedra žadatelů často celou řadu povinností, jimž je nutno dostát. Takový žadatel musí mít třeba dostatečně vysoké příjmy a dobře vypadající daňové přiznání a naopak nesmí mít záznam v registrech dlužníků, další nesplacené úvěry nebo dejme tomu exekuce na krku. A když žadatel nedokáže vše požadované splnit? Smůla.
Ovšem to není zase až takové neštěstí. Protože se to dá vyřešit i alternativně, tedy rozhodnutím se pro půjčení si od nebankovního poskytovatele.
exotické bankovky

Jak ukazuje u produktu zvaného americká hypotéka kalkulačka, jde tu o nabídku, jaké by byl hřích nevyužít. A to nejen v případě těch, kdo nemají vlastně vůbec na výběr, kdo musí vzít to, co je jim ještě dostupné. Tady totiž stačí jenom mít schopnost splácet a dát po dobu trvání půjčky do zástavy nemovitost, a je po problémech. Kdo v tom vyhoví, může rázem dostat půjčku až ve výši sedmdesáti procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti. Rychle, bez poplatků předem, bez háčků ukrytých ve smlouvě, s možností použít půjčené finanční prostředky na cokoliv a pak je splácet podle dohody jeden jediný rok stejně jako třeba třicet let. Vždy logicky s možností beztrestného předčasného splacení. Už 24 hodin po zažádání je jisté, zda a kolik peněz člověku půjčí, po podepsání smlouvy jsou potřebné peníze rychle k dispozici, za těch nejvýhodnějších podmínek.
A kdo by mohl takovou nabídku odmítnout?

Banky vypadají na první pohled jako seriózní finanční instituce, jimž lze plně důvěřovat. A v mnoha ohledech tomu tak je i ve skutečnosti. Ale v…