Ostropestřec mariánský drcený zabírá při jaterních chorobách

Lidské tělo má obdivuhodnou schopnost regenerace, a jestliže mu ji umožníme a poskytneme mu dostatek času a prostředků, můžeme lidský věk významně prodloužit. Jestliže se nad tímto fenomenálním jevem zamyslíme, můžeme lépe pochopit přirozené přírodní jevy a také některé léčebné prostředky, které nám příroda ve své pestrosti poskytuje.

ostropestřec mariánský a čmelák

Při povrchovém úrazu na lidské pokožce se řezná rána zacelí – sroste a nic závažného se nestane (pokud si odmyslíme infekční komplikace). Podobně je na tom i jaterní tkáň, ta se regeneruje na rozdíl od pokožky několikanásobně rychleji, protože játra jsou pro lidský život orgánem nejvyšších priorit. Neměli bychom však této vlastnosti zneužívat, přesto je mezi námi mnoho alkoholiků a konzumentů nezdravé stravy, kteří jaterním buňkám potřebné podmínky k regeneraci neposkytnou.

Přírodní pomocník v podobě nevzhledného bodláku

Ostropestřec mariánský drcený https://www.nakliceno.cz/zelene-potraviny/ostropestrec-mariansky–drceny-plod-500g/ je jeden z nejúčinnějších léků pro regeneraci a očistu jater. Na první pohled by vás napadlo, že takový škaredý bodlák přece nemůže léčit, natož tak efektivně, jak se o něm vykládá. Je to však jeden z nejsilnějších přírodních léků na játra bez vedlejších účinků, který si můžeme dopřát doslova za pár korun.

rostoucí ostropestřec mariánský na zahradě

Lze jej doporučit především alkoholikům, kuřákům, chronicky nemocným, lidem závislým na chemických lécích včetně radioterapie a chemoterapie, ale poslouží i jako preventivní „detoxikátor“ jedincům relativně zdravým. Játra totiž musí filtrovat z krve veškeré toxiny, které tam vznikají neustále, např. pobytem ve městě, vdechováním výparů toxického smogu, špatným větráním v uzavřené místnosti a dýcháním jedovatého oxidu uhličitého, nedostatkem nebo nadbytem pohybu, stravovacími chybami, a zejména vlivem stresu, jímž jsme dnes obklopeni na každém kroku.

Lidské tělo má obdivuhodnou schopnost regenerace, a jestliže mu ji umožníme a poskytneme mu dostatek času a prostředků, můžeme lidský věk významně prodloužit. Jestliže se…