I malý byt se dá hezky zvětšit

Malý byt může být problém hlavně pro rodinu s dětmi, která potřebuje každý metr čtvereční navíc. Ty se dají nakonec trochu nahnat, a sice pomocí nábytku.

I malý byt se dá hezky zvětšit

Koupě velkého bytu, který by byl vhodný pro rodinu s dětmi, je dnes právě pro mnoho mladých rodin v podstatě chimérou. Byty jsou totiž velice drahé, zvláště pak ty velké. Toto pravidlo však neplatí pouze v Praze a bezprostředním okolí hlavního města, ale stále častěji i v menších obcích. Zkrátka a dobře, chcete-li bydlet ve svém, budete se muset co se týče prostorů docela uskromnit. A někdy opravdu hodně. To však neznamená, že musíte bydlet jen na pár metrech čtverečních. I v malém bytě si můžete dopřát trochu toho prostoru navíc.

Skříně v ložnici

Nejjednodušším způsobem, jak toho docílit, je si prostě udělat doma pořádek. Zní to jako základ, ale možná byste se dost divili, jak na to mnoho lidí s prominutím kašle. Ovšem pořádek v tomto případě neznamená pouze uklidit hračky a vysát podlahu. Důležité je vyhodit všechny nepotřebné věci, které zabírají zbytečně mnoho místa a bez kterých se obejdete. Někdy to znamená vyhodit i pár kousků nábytku. Dokonce i toho úložného. Nemusíte se ale bát, nahradit ho můžete docela snadno, a sice vestavěnými skříněmi https://www.sten-skrine.cz/.

Máte vhodné stěny?

Jak už asi víte, vestavěné skříně mají tu výhodu, že se nenacházejí přímo v obytném prostoru, ale instalují se do stěn. Díky tomu v podstatě nezavází a jediné, co z takového nábytku obvykle vidíte, jsou dveře. To má samozřejmě celou řadu výhod. Můžete tímto způsobem ušetřit dva tři metry čtvereční v každém pokoji, což rozhodně není málo. Důležité je mít ale vhodné stěny. Ty má dnes kdekdo a jelikož nevadí ani atypické tvary, můžete se oddychnout úplně. Je vysoce nepravděpodobné, že by zrovna vaše zdi nebyly vhodné k instalaci.

Šatna

Vzhledem k tomu, že se nábytek nenachází na očích, není nutné se příliš zabývat jeho designem, a hlavně zdobnými prvky. To však neznamená, že byste měly být tyto skříně jen strohé krabice. Minimálně dveře by měly vypadat k světu.

Malý byt může být problém hlavně pro rodinu s dětmi, která potřebuje každý metr čtvereční navíc. Ty se dají nakonec trochu nahnat, a sice pomocí…