Provence příborník je stále in

Příborníky nikdy nevyšly z módy a stále se najdou nadšenci, kteří je doma nebo na své chalupě vlastní. Pojďme se podívat na krásu tohoto druhu nábytku.

Vznik příborníku se datuje až do středověku. Je to originální kus nábytku, který v dobách dávných sloužil jako prostor pro přípravu jídla. Ještě donedávna byl příborník součástí skoro každé kuchyně tak jako kredenc a jiné už málo využívané kusy nábytku. Možná si ještě pamatujete, když jste jezdili k babičkám, jak v prosklené části s pýchou vystavovali porcelán nebo křišťál, prostě ten top s jejích jídelních a nápojových soustav. V dnešní době se příborník provence bere za selský styl, který se nejvíce hodí na různé chalupy anebo do provence interiéru.

provence

Příborník vzoru provence

Jak příborník, tak také vzor provence se těší veliké oblibě. Vor provence v sobě skrývá velkou romantiku. Tento styl je typický pastelovými barvami jako je modrá, fialová, bílá a slonovinová. Dále provence styl poznáte podle materiálu, který je dřevo, keramika a porcelán. Na příborníku provence najdete i patinu a už jednou zmíněnou bílou barvu. Typické jsou i úchytky z mosazi nebo porcelánu.

Jak vybrat správný příborník

Pokud se pro příborník rozhodnete určitě si dejte čas s výběrem. Měl by Vám krásně zapadat do stylu Vaší kuchyně. Určitě není dobré mít v provence stylu jen jednu věc, neboť to poté nevypadá vůbec dobře. Cenově se příborníky provence pohybuji od pár tisíc až po stovky tisíc. Neznamená, ale, že pokud si koupíte příborník v nižší cenové kategorií znamená to, že je nekvalitní. Při nákupu se zajímejte o druh materiálu jak příborníku, tak také pracovní desky. A dle toho, na co budete příborník využívat zvolte správně.

příborník

Jak pečovat o příborníky provence

Péče o příborníky provence závisí na materiálu korpusu a dvířek a pracovní desky. Vždy, by se ale o tento druh nábytku mělo starat šetrně. Většina příborníků je upravována mořidlem a také voskem. Proto se nedoporučuje používat drsné materiály na ošetřování.

Příborníky nikdy nevyšly z módy a stále se najdou nadšenci, kteří je doma nebo na své chalupě vlastní. Pojďme se podívat na krásu tohoto druhu…