Kam s nářadím?

Také jste si toho všimli? Zatímco prarodičové se vystačili pro údržbu zahrady s malým zahradním domkem, to vaše vybavení už nemáte do čeho vrazit. Do starého domečku se nevleze. Čím to? Je to tím, že děda na sekání trávy používal kosu a srp. Vy musíte mít motorovou sekačku a pro místa kolem plotů ještě pořádnou strunovku. Děda používal výhradně rýč a lopatu, vy máte různé stroje na orbu, provzdušňování trávníku a další mašiny, které se dokáží lehce hrabat v zemi a vám ušetří námahu.

Úroda vyžaduje péči

Děda také používal pilku. Měl jednu rámovku na velká polena a pár dalších na větve, které prořezával při omlazování stromků. Vy máte výkonnou motorovou pilu a také elektrickou pilku na teleskopické tyči. Nechce se vám totiž do výšek, jak to dělával děda.

Není divu, že si nevystačíte s prostorem malého zahradního domku. Těch zahradních strojů máte již tolik, že nejdou umístit ani v regálech nad sebou. A to si letos ještě chcete koupit zahradní traktůrek.

Čeká vás radikální řez. Budete si muset pořídit ještě jeden zahradní domek, anebo domek, tak veliký, že se vám do něj vejde veškeré vaše nářadí a veškeré stroje. V ideálním případě, by ještě mělo být místo, na pořádný pracovní stůl. Kromě zahradníka ve vás žije také kutil. To znamená další stroje.

Zahradní domek se nabízí v každém hobby marketu. Různé domečky nabízí přímo výrobci. Jde jen o to, vybrat si ten, který vám vyhovuje po estetické stránce a rozměrově by napovídal, že uspokojí vaše potřeby.

Kam s nimi?

Zahradní domky jsou jednoduché stavby. Je to vlastně jen hromada desek, které se skládají na sebe. Mívají samozřejmě dveře, i okna. Což je důležité, pokud chcete v domku i něco kutit. Některé domečky, mají i jakousi malinkatou verandu. Ta je dobrá pro případ, že do domku vcházíte rovnou ze záhonu. Zachytí se na ni bláto, kterým pak nezaděláte interiér domku. Jinak jsou domky úplně holé. Bez příček, bez lavic, bez regálů. Vybavení zůstává tedy na vás.

Také jste si toho všimli? Zatímco prarodičové se vystačili pro údržbu zahrady s malým zahradním domkem, to vaše vybavení už nemáte do čeho vrazit. Do starého…