Mobilheim je dobrá věc

Co bychom my lidé jenom nejednou dali za to, kdybychom se mohli ocitnout na místě šnečka nebo želvy! To by přece byla taková nádhera! Moci vyrazit kdykoliv kamkoliv a být si jisti, že jakmile nás začnou bolet nohy nebo se zkazí počasí, setmí se a podobně, budeme moci okamžitě zalézt a být v mžiku u sebe doma, jakkoliv třeba na hony daleko od míst, kde jsme byli doma posledně.
mobilní dům hymer
Jenže co člověk nadělá, když není hlemýžděm ani želvou, případně jim podobným tvorem, nesoucím si svůj domov na zádech kdykoliv a kamkoliv, že?
No co asi nadělá? Když mu není od přírody dáno, pořídí si zkrátka za stejným účelem mobilní dům alias mobilheim.
Takový je vlastně takovým „krunýřem“ či „ulitou“ člověka, jenž se díky němu může vydat klidně kdykoliv kamkoliv. Protože se jedná doslova o „domov na kolečkách“. O místo, kde se dá žít jako v tradičním domě, ačkoliv to zase až tak docela běžný dům není.
starý obytňák
Jde o luxusní možnost bydlení, mající výhody už od samého počátku. Člověk si takový mobilní dům koupí a může bydlet klidně hned, jakmile mu ho přivezou, protože pro něj není třeba ani stavební povolení, ani jiná z trampot, jež nejednou provázejí stavbu klasických budov.
Člověk si pořídí mobilheim i za nesrovnatelně nižší peníze než leckterou nemovitost a pak se konečně může trhnout od rodičů a začít svou vlastní existenci. Protože v tomto plnohodnotném bydlení se dá setrvávat i celoročně, lze ho upravit přesně k obrazu svému, zateplit a podobně.
Energeticky je takovýto dům daleko nenáročnější než běžná stavba, tento navíc skýtá i mnohem více svobody v mnoha typech různých velikostí, vzhledu, cen a způsobu využití. Můžete v něm bydlet prakticky kdekoliv, kde pro něj najdete vhodný kousek pozemku, můžete si do něj zavést vše, co byste si mohli užívat i v obyčejném bytě.
karavan se zmrzlinou
A když vás pak stále stejný výhled z oken omrzí nebo se rozhádáte se sousedy, tradá zase o dům dál. Pomyslně, pochopitelně, protože při tom nemusíte svůj dosavadní domov prodávat a shánět se po něčem, co byste si mohli koupit nebo pronajmout na dobu, než vás to zase omrzí.
A tak pořád dokolečka.
Uznejte sami: nemají to ti hlemýždi skvělé? Stejně jako třeba želvy a mobilheimisté?

Co bychom my lidé jenom nejednou dali za to, kdybychom se mohli ocitnout na místě šnečka nebo želvy! To by přece byla taková nádhera! Moci…