Optimálně udržovaný web 

Pokud se domníváte, že optimální je nejlepší, můžeme to tak vzít a dále se v přesné definici se šťourat nebudeme. V oboru webů by se dalo toto slovo vysvětlit tak, že optimální je první. Myšleno je to tak, že když hledáte například web, co se týče lyží, tak ten, který je první, tedy úplně nahoře, je v podstatě při srovnání s jinými zhruba nejlépe, a to nejen podle zisku, ale tak všeobecněji. Dopomohlo mu k tomu více faktorů, ale ten největší je jeho optimalizace se SEO.  

lyže

To je zkratka z anglického search engine optimization. Což znamená optimalizace pro vyhledávače. A je to.  

Myslíte, že to vypadá složitě? Hm, myslím, že také je. Ovšem jak pro koho. Pro nás, laiky a amatéry určitě, pro SEO konzultanty to asi zase tak moc složité není. Konzultant je ten, kdo v tom umí chodit. Též se mu říká SEO specialista. Tento muž hlídá všechny potřebné věci a taktéž je upravuje a to tak, aby web jeho chlebodárce byl vždy na té nejvyšší pozici. Tím má web samozřejmě větší sledovanost i návštěvnost, tudíž prodá více zboží, než kdyby byl někde vzadu na jiných stránkách. Tam už běžný člověk tak nějak moc nechodí, protože vpředu našel, co hledal.  

Tomu, co dělá by se mohlo říkat optimalizace SEO, ale tento výraz není správný z jazykového hlediska. Protože již víme, co zkratka znamená, měli bychom slovo optimalizace dva krát v jednom.  

My zde však nejsme proto abychom se babrali v tom, zda je výraz správný či nikoli. Budeme vycházet jen ze slova optimalizace, nebo použijeme celou zkratku.  

seo

Pokud je tedy SEO správně optimalizováno, zaslouží si konzultant plně svou mzdu. Pokud se však web začne propadat, je to zase jen chyba konzultanta. Mohl zanedbat svou práci, něčeho si nevšimnout, prostě chyboval no. Zde však není důvod k panice, protože to jde napravit. Není to zrovna jednoduché a také to chvíli trvá, ale po nějaké době je web opět tam, kde byl a snad na tom pak bude ještě lépe.