Proč důvěřovat klasickým látkovým plenám

Látkové plenky pro batolata a kojence znají zejména lidé dříve narození, kteří jimi byli odchováni již v období socialismu. Proč se těší tyto výrobky mezi lidmi stálé důvěře?

Je to čistá bavlna

Bavlna nepatří mezi alergeny a je prakticky vyloučeno, že by s bavlněnými plenkami vaše ratolesti strádaly. Látkové pleny v sadě delamedoplen.cz znali lidé již za socialismu a v té době se žádné alergie na bavlnu nevyskytovaly. Do plenek jste mohli zabalit každého kojence a každé batole. A dodnes platí, že jakmile se vyskytne nějaký problém na pokožce při nošení bavlněného oblečení, většinou jde spíše o alergickou reakci na barviva, ale nikoli na samotnou látku. A plenky se samozřejmě žádnou barvou neobarvují.

malé batole

Můžete je bez obav prát a žehlit

Bavlněnou plenkovinu lze prát i na tu nejvyšší teplotu, jakou automatická pračka zvládne, a stejně tak ji můžete i žehlit. Tím pádem je zaručeno, že se látka zbaví všech nečistot i mikroorganismů. Udržet pleny v čistotě díky tomu nepředstavuje problém pro žádnou domácnost. Je to sice pracnější postup, který si dobře pamatují zejména starší ročníky, co za socialismu vychovávaly malé děti, ale vůči jednorázovým plenkám je zde jedna podstatná výhoda:

maminka s dítětem

Neobsahují žádné chemikálie

Plenky z bavlny nejsou napuštěné žádnými chemickými látkami. Totéž ovšem nelze tvrdit o plenkách jednorázových. Chemikálie mají na starost odvádět moč přímo do struktury jednorázové pleny, ale tím nelze zabránit kontaktu cizorodých chemikálií s dětskou pokožkou. Tím mohou nastat různé nepřiměřené reakce a pamatujte, že pokožkou to nekončí, ale že skrze kůži pronikají tyto látky do krevního oběhu a zasahují mimo jiné i játra a ledviny. Děti pak mohou trpět mnoha zdravotními problémy. I toto je důvod, proč mnozí z nás přechází raději na osvědčenou klasiku, se kterou měly pozitivní zkušenosti generace našich předků.

Látkové plenky pro batolata a kojence znají zejména lidé dříve narození, kteří jimi byli odchováni již v období socialismu. Proč se těší tyto výrobky mezi…