Proč zvolit tašku přes rameno z kůže

Máte rádi hezké věci a mezi nimi i výrobky z kůže? Jsou krásné, pevné, zajímavě voní a vydrží spoustu let. Potěšíme i milovníky zvířat, protože kůži lze využít i ze zvířat, které nebyly usmrceny násilně, ale uhynuly přirozeným způsobem. Nemusíte tedy kůži vnímat jako něco neetického, můžete na ni pohlížet stejně, jako na vaše ustřižené vlasy, které už nepotřebujete.

kožená taška

Pánské tašky přes rameno jsou zavazadla poměrně často poptávaná, někdo sice dává přednost batůžku, aby měl volné obě ruce, ale taška přes rameno je zas velmi operativní – stačí ji jen posunout vpřed a hrábnout do patřičné zásuvky či přihrádky pro doklady, peníze, knihu, svačinu nebo teplé ponožky na převlečení. Kožená taška přes rameno má však další výhody:

taška přes rameno

Neroztrhne se – textilní tašky se občas rády trhají, stačí jimi zavadit o ostřejší předmět nebo je přetížit nákladem. Pánské tašky přes rameno kožené, kabelky, kufříky nebo batohy unesou mnohem víc.

Vydrží spoustu let – někomu taška z kůže vydrží i pár desítek let, pokud se vám neomrzí nebo ji někomu nedarujete, můžete ji mít až do pokročilého věku. Kůže se dá i velmi dobře renovovat a samozřejmě i čistit.

Nevyžaduje žádnou extra údržbu – kožené výrobky se doporučuje čistit a impregnovat přípravky k tomu určenými, ale jinak není nutné žádné další speciální opatření pro zachování pěkného vzhledu.

Pěkně vypadá – kožené výrobky lákají i svým vzhledem, budou vám připadat robustní a zároveň poměrně křehké, což zřejmě vyvolává jejich přirozená hnědá barva.

Hodí se pro všední dny i sváteční příležitosti – kůže je již na první pohled krásný materiál, který oceníte v různých životních situacích, a to jak docela všedních, tak i ryze slavnostních. Kůže se hodí na ples i na svatbu, můžete s ní chodit do práce, můžete s ní cestovat vlakem na dlouhé vzdálenosti a vždy bude vaším vděčným průvodcem.

Máte rádi hezké věci a mezi nimi i výrobky z kůže? Jsou krásné, pevné, zajímavě voní a vydrží spoustu let. Potěšíme i milovníky zvířat, protože…